Skórzane torebki

Rodzaje torebek, które każda kobieta powinna mieć w szafie

Odpowiednia torebka

Torebka to jedno z podstawowych akcesoriów w szafie każdej kobiety. Najlepiej mieć kilka modeli, by zmieniać je w zależności od okoliczności i nie popełnić modowego błędu.

Jak wybrać torebkę

Decydując się na zakup torebki bierzemy pod uwagę walory estetyczne, aspekty praktyczne oraz to czy będzie ona wystarczająco pojemna. Znaczenie ma tutaj odpowiednia ilość kieszonek. Jeśli nosimy przy sobie wiele przedmiotów, warto wybrać torebkę, która ma kilka kieszeni, które będą ułatwiać ich lokalizowanie. Na spacer sprawdzać się będzie torebka worek, która zmieści także parasol telefon czy portfel.

Pojemna torebka

Kobieca torebka często musi przechować wiele niezbędnych, niekiedy nawet ciężkich przedmiotów. Powinna mieć wytrzymałe, dobrze usztywnione uchwyty, paski uszy czy rączki. Jeśli chcemy ją nosić w dłoniach warto mieć model z rączkami, jeśli wolimy mieć wolne ręce, sprawdzi się model do noszenia na ramieniu z przedłużanym paskiem. Warto kupić torebkę wyposażoną w rączki i pasek, którą można w zależności od potrzeb nosić w różny sposób.

Torebki damskie skórzane

Ważny jest materiał z jakiego torebka jest wykonana to on decyduje o jakości torebki. Najtrwalsze modele, które służyć nam będą przez lata to takie wykonywane ze skóry naturalnej z podszewką. Trwałość zapewnia też mocne szwy zewnętrzne, wewnętrzne oraz zamek błyskawiczny. Rzadko zdarza się, by torebki z ekoskóry były bardzo wytrzymałe.

Damskie torebki

Kolor torebki

Kolor torebki także ma znaczenie. Oczywiste jest to, że taka w czerni jest najbardziej uniwersalna i pasować może do każdej stylizacji, na wiele różnych okazji. Nie oznacza to, że w parze z czarną torebką muszą iść buty w takim samym kolorze. Nie dopasowujemy torebki do barwy i faktury obuwia, ten trend w modzie jest nieaktualny.

Jakie torebki warto mieć w swojej szafie?

Klasyczna torebka na co dzień i do pracy. Zazwyczaj wszystkie przedmioty codziennego użytku będziemy w stanie włożyć do torebki średniej wielkości. Najlepiej wybierać model uniwersalny w ciemnym kolorze, brązowym albo granatowym. Na co dzień sprawdza się tylko taka w prostym kształcie.

Kopertówka wizytowa

Udając się do kina czy na kolację do znajomych nie trzeba mieć ze sobą wielu przedmiotów, dlatego można na te podstawowe elementy wybrać niewielką kopertówkę i ona na pewno będzie się dobrze prezentowała. Jej nazwa pochodzi o koperty, do której nawiązuje swoimi rozmiarami.

Listonoszka na co dzień

Taki rodzaj torebki będzie się sprawdzać w sytuacji, gdy nie chcemy zabierać ze sobą wielu przedmiotów a idziemy na spacer czy na zakupy. Listonoszka jest tania, a z drugiej strony będzie również odpowiednio pojemna. Taki model torebki ma długi pasek do zawieszania na ramieniu oraz przewieszenia przez ramię.