Torby w podróży

Walizka podróżna na kółkach – jak wybrać idealną?

Walizka powinna nam służyć przez wiele lat, nie tylko przez jeden sezon. Dobry model powinien być odpowiedni pojemny, nie ważyć dużo, być odporny na uszkodzenia mechaniczne jakie mogą się zdarzyć podczas podróży. Walizka to dla podróżnych wygoda oraz bezpieczeństwo dla rzeczy które przewozi.

Torba na kółkach

Powinna być odpowiednio miękka, praktyczna i wykonana z materiałów odpornych na zabrudzenia i uszkodzenia.

Jak wybrać najlepszy model dla nas? Co brać pod uwagę? Oto kilka podpowiedzi.

 

 

Solidne kółka

Modele najczęściej spotykane na rynku mają system dwu- lub czterokołowy. Nie każdy system jest funkcjonalny i praktyczny, przed zakupem warto sprawdzić wygodę jazdy na kółkach. Zwróćmy uwagę czy kółka nie są klejone, ponieważ te najczęściej ulegają uszkodzeniom i odpadają po kilku wyjazdach. W dobrych modelach kółka są połączone z korpusem walizki w sposób trwały i solidny, co z pewnością będzie nam służyć przez kilka lat.

Materiał walizki

Równie ważne co integralny system kółek, jest materiał z których są wykonane. Najczęściej spotykane są kółka plastikowe i gumowe, lecz niestety nie posiadają długiej żywotności. Muszą być częściej wymieniane, szybciej ulegają uszkodzeniom, co przysparza sporo kłopotów w czasie podróży. Lepsze są kółka wykonane z kauczuku, które są także większe i mają lepszy system obrotowy. Najbardziej wygodny model to czterokołowy, z kółkami z kauczuku, który zminimalizuje nasz wysiłek podczas przenoszenia walizki. Poza kółkami, kolejnym znaczącym parametrem jest materiał korpusu walizki. Modne są plastikowe walizki, twarde lub półtwarde, ale mamy dostęp również do modeli wykonanych z miękkich materiałów tekstylnych.

Pakowanie walizki

Wielkość i pojemność

Innymi parametrami decydującymi o jakości walizki są wymiary, pojemność i ilość kieszeni oraz schowków. Wymiary walizek są bardzo ważne w podróżach w samolocie, gdzie przywiązują duża wagę do wagi i objętości bagażu. Ogólnie walizki dzielimy na małe, średnie i duże, różnią się waga i pojemnością.

Odpowiednie zabezpieczenie w walizkach

Obecnie praktycznie każdy model posiada system ochronny walizki, co pozwala nam być spokojnym o jej zawartość. Choć wiele osób pomniejsza wartość zabezpieczeń walizki, to warto je z pewnością mieć i używać.