Wskazówki i porady

Jak zabezpieczyć torbę podróżną?

Gdy podróżujemy z walizką turystyczną musimy liczyć się z tym, że nasze bezpieczeństwo jest w dużej mierze uzależnione od tego, w jaki sposób ją zabezpieczymy. Możliwości mamy co najmniej kilka i tylko od nas zależy to, czy zdecydujemy się na kłódkę, zamek szyfrowy, czy też na lokalizator.

Obecnie coraz modniejsze jest też specjalne szyfrowanie TSA, jeśli więc chcemy mieć pewność, że nasze bagaże są naprawdę bezpieczne, nie mamy powodów do narzekania.

Zapięcie z szyfrem zwykłym

Zabezpieczenie, które przybiera formę kłódki jest nam doskonale znane, nie stosuje się go bowiem jedynie w walizkach podróżnych, ale także w plecakach, portfelach oraz różnego rodzaju skrytkach, a więc wszędzie tam, gdzie przechowujemy rzeczy o sporej wartości. Kłódki do walizek są tak skonstruowane, że nie można się do nich dostać bez ciężkich narzędzi. Zaletą takiego zabezpieczenia jest też to, że samo korzystanie z niego nie jest skomplikowane. Jeśli wetkniemy za wykonany ze stali pręcik dwie końcówki zamków, a następnie zaszyfrujemy je, możemy już podróżować ze spokojem. Kłódka do walizki podróżnej ma i ten plus, że nie jest rozwiązaniem drogim, najbardziej podstawowe propozycje można więc nabyć płacąc już 10 złotych. Nieco droższe są kłódki wykonane z metalu, a więc uważane za bardziej solidne, nawet w tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z poważnym wydatkiem.

Walizka z szyfrem

Zapięcia z zamkiem TSA

Zamek TSA jest często uważany za gadżet, tymczasem okazuje się, że jest on niezbędny, gdy wybieramy się do Kanady, Australii, Japonii albo do Stanów Zjednoczonych. Tego rodzaju system blokowania może zostać ominięty wyłącznie przez nas samych oraz pracowników kontroli celnej, mówimy więc o wyjątkowo skutecznym zabezpieczeniu. Jeśli posiadamy walizkę bez takiego zamka, możemy dokupić go oddzielnie i po raz kolejny wcale nie mamy do czynienia z rozwiązaniem drogim. Wiąże się z wydatkiem około 50 złotych, co nie jest dużą kwotą zwłaszcza, jeśli planujemy długą podróż samolotem.

Przydatne akcesoria

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dodatkowo podnosić poziom naszego bezpieczeństwa. Pomóc może nam w tym między innymi pas zabezpieczający – jeden z pomysłów na dodatkowe zabezpieczenie bagażu. Taki pas w całości jest wykonany z polipropylenu, jest więc nie tylko elastyczny, ale również wytrzymały. Jego długość może sięgać nawet dwóch metrów, a jednym z jego znaków rozpoznawczych są klamry, które trudno uszkodzić.